31.10.2014
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

Szkolne rozgrywki w RINGO
Szkolne rozgrywki w RINGOSzkolne rozgrywki w RINGO odbędą się w październiku.
Chętni proszeni są o zgłoszenie drużyn w terminie do 10 października br. (czwartek). Drużyny mogą się składać od 3 do 15 zawodników. Mecze będą rozgrywane do 2 wygranych setów.
Zgłoszenie powinno zawierać:
- nazwę drużyny,
- imię i nazwisko zawodników oraz klasę,
- podkreślone nazwisko kapitana drużyny.

Nauczyciele wych. fizycznego:
Izabela Różyło, Monika Jóźwiak

KONKURSY HUMANISTYCZNE - pytaj polonistę
KonkursyOTO KALENDARZ NAJBLIŻSZYCH ZMAGAŃ:

1. 15 X - kwalifikacja do konkursu na przemówienie: "Mistrz Mowy Polskiej - I Ty możesz zostać Demostenesem!" (zgłoszenia u polonisty, temat przemówień: "Świat wokół nas");
* 14 XI - konkurs międzyklasowy (wybieramy reprezentację szkoły na konkurs powiatowy) "Mistrz Mowy Polskiej..."
* 12 XII - konkurs powiatowy.

2. 4 XI - sesja jesienna Ogólnopolskiej Olimpiady "Olimpus".
3. 14 XI - "Olimpus" - Mitologia grecka.

4. Trwają przygotowania "zDolnych Ślązaków" do konkursu z języka polskiego i historii - plan zajęć przed gabinetami polonistów i historyków. Czekamy na Ciebie!
Projekt "Żywa pamięć"
Projekt "Żywa pamięć"W dniach 26-29 września troje naszych uczniów: Patrycja Stojek, Gosia Barczyk i Adrian Leśniewski pod opieką p. Doroty Wiecheć uczestniczyło w polsko-czesko-niemieckich warsztatach dla młodzieży, zorganizowanych przez Stowarzyszenie LOS i Centrum Inicjatyw UNESCO w Libercu, w ramach projektu “Żywa pamięć”.
To był niezwykle twórczo spędzony weekend, a przy tym nawiązaliśmy nowe znajomości i sprawdziliśmy naszą znajomość j.angielskiego.
Kilka fotek z pobytu - galeria.
Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014.
Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014.Podczas uroczystego otwarcia Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014 zostały wyróżnione najlepsze szkoły z województwa dolnośląskiego we współzawodnictwie sportowym. IV miejsce naszego Gimnazjum w stawce 334 szkół sklasyfikowanych w tej rywalizacji, potwierdza wszechstronność i wysoki poziom sportowy naszej placówki. Należy zaznaczyć, że przegraliśmy podium z zespołami szkół sportowych i jesteśmy najlepsi wśród szkół gimnazjalnych w powiecie zgorzeleckim i strefie jeleniogórskiej (byłe województwo jeleniogórskie).
Na sukces składa się dziesięć najlepszych wyników osiągniętych na zawodach sportowych. Przypomnijmy:

Krótka relacja z przebiegu inauguracji - galeria.
IATEFL 22 international Poland Conference
IATEFL 22 international Poland Conference Uczniowie Gimnazjum nr 1 uczą się języka angielskiego od najlepszych!

Młodzież z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Zgorzelcu spędziła weekend 27-29.09.2013r. w Łodzi, gdzie na Politechnice Łódzkiej odbywała się Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego (22 International IATEFL Poland Conference).

Uznani eksperci metodyki z Polski i Europy poprowadzili lekcje języka angielskiego z uczniami. Wśród nich Mark Andrews (SOL), dr Piotr Steinbrich (Katolicki Uniwersytet Lubelski, Pearson), Angela Micky (Cambridge University Press), dr Luke Prodromou (Nottingham University, University of Leicester ).
W lekcji z dr. Luke’m Prodromou uczniowie czytali w oryginale, przydzielone wcześniej role bohaterów nowel Dickensa (The Price and Value of Education: a Dickensian take). Byli także zaangażowani w lekcjach, prezentujących ciekawe metody nauczania, których skuteczność mogli obserwować i oceniać na grupie gimnazjalistów ze Zgorzelca nauczyciele z różnych stron Europy. Uczniowie obejrzeli także spektakl w języku angielskim "The History of England", wystawiony przez The Bear Educational Theatre i znów znaleźli się na scenie, zaproszeni przez aktorów, gdzie dzielnie walczyli w bitwach znanych z historii Anglii.
XXXIX Jeleniogórski Rajd Młodzieży Szkolnej Wleń 2013
XXXIX Jeleniogórski Rajd Młodzieży Szkolnej Wleń 2013W dniach 27-29 września 2013 r. z zakończeniem we Wleniu odbył się XXXIX Jeleniogórski Rajd Młodzieży Szkolnej Wleń 2013, którego trasy przebiegały przez tereny Kotliny Jeleniogórskiej i otaczających je pasm górskich oraz Ziemi Lwóweckiej i Kotliny Mirskiej.
Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Bartczak, Jędrzej Biernacki, Amadeusz Drozd, Paweł Karmasz, Miłosz Szucki, Maria Zarębska i Dawid Żandarmski.
Dwudniowe zmagania zakończyły się zajęciem II miejsca.

Gratulujemy!
Zdjęcia - galeria.
SZKOLNA LIGA MATEMATYCZNA
SZKOLNA LIGA MATEMATYCZNARegulamin Szkolnej Ligi Matematycznej w roku szkolnym 2013/2014:
Uczniowie startują w czterech konkurencjach matematycznych
1. 14 października 2013 r. – Mistrzostwa Szkoły w SUDOKU,
2. 06 grudnia 2013 r. – Konkurs „Rozmaitości Matematyczne”,
3. styczeń i luty 2014 r. – Mistrzostwa Szkoły w Grze Logicznej „SET”,
4. 28 kwietnia 2014 r. – Szkolny Maraton Matematyczny.
Zgłaszajcie się do poszczególnych konkursów u swoich nauczycieli matematyki.
Zapraszamy !
Organizatorki konkursów: