29.04.2017
Nasz Facebook

XVI POWIATOWY KONKURS BOŻONARODZENIOWY
XVI POWIATOWY KONKURS BOŻONARODZENIOWYZapraszam do wzięcia udziału w XVI POWIATOWYM KONKURSIE BOŻONARODZENIOWYM
organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Janusz Korczaka w Zgorzelcu. Honorowy patronat nad konkursem sprawują;
Ksiądz Maciej Wesołowski Dziekan Dekanatu Zgorzelec
Rafał Gronicz – Burmistrz Miasta Zgorzelec

REGULMIN KONKURSU

1. Kategoria: szopka, witraż, stroik, ozdoby świąteczne.
2. Opiekun konkursu zatrzega sobie możliwość wytypowania prac które będą reprezentować Gimnazjum nr 1 w konkursie powiatowym; 4 szopki, 4 witraże, 4 stroiki, 4 ozdoby świąteczne.
3. W konkursie mogą brać udział uczniowie wykonując prace indywidualne.
4. Sposób wykonania oraz materiały dowolne, nie powinny jednak zawierać elementów szopek i dekoracji wykonanych fabrycznie.
5. Komisja będzie oceniać ogólny wyraz artystyczny, wkład pracy, pomysłowość i dokładność.
6. Zgłoszone prace powinny być opatrzone metryczką, na której należy podać:
- imię i nazwisko
- wiek
- klasę
- nazwę i adres szkoły
- imię i nazwisko opiekuna.
Wszystkie te informacje mają być dołączone do pracy w niewidocznym miejscu w ogólnym oglądzie.
7. Żadne prace nie będą zwracane uczestnikom.
8. Termin składania prac 2 grudnia 2015 (środa) gab. Nr 9.
9. Opiekun konkursu wewnątrzszkolnego; Elżbieta Kowalska
Konkurs UNION JACK CONTEST
Konkurs UNION JACK CONTEST29 października br. odbył się w naszej szkole konkurs z języka angielskiego UNION JACK CONTEST.
24 uczniów wykazało się umiejętnościami czytania ze zrozumieniem, znajomością gramatyki i słownictwa a także wiedzą o krajach anglojęzycznych i krajach Unii Europejskiej.

Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce - Wiktor Bukowski - kl. 2b,
2 miejsce - Karolina Prusicka - kl. 3b i Karolina Kempfert - kl. 3b,
3 miejsce - Karolina Wojnarowicz - kl. 3b i Łukasz Silwanowicz 3b.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na II etap który odbędzie się 26 listopada we Wrocławiu.
KOKARDA NARODOWA
KOKARDA NARODOWAW ramach zajęć szkolnej pracowni artystycznej, uczniowie naszego gimnazjum włączyli się w organizację miejskich uroczystości 11 listopada, poprzez wykonanie 250 sztuk KOKARD NARODOWYCH, które w w/w dniu będą rozdawane przez harcerzy mieszkańcom naszego miasta.

Do niedawna nazywana błędnie kotylionem, kokarda narodowa,to biało-czerwona rozeta przypinana do garderoby. Ten symbol patriotyzmu stosowany był w ważnych dla kraju momentach i noszony z dumą. Tym samym noszący ją manifestowali przynależność do narodu polskiego.

7 lutego 1831 r. Sejm podjął uchwałę w sprawie kokardy narodowej, wprowadzając kokardę biało-czerwoną. Był to pierwszy akt prawny, ustanawiający formalnie biel i czerwień barwami narodowymi Rzeczypospolitej oraz określający ich używanie. Początkowo barwę czerwoną umieszczono wewnątrz rozety, na białej kokardzie tworzącej jej margines. Biało-czerwone kokardy używane były m.in. przez powstańców polskich jako demonstracja patriotyczna.

Jak powinna wyglądać kokarda narodowa? Dziś kokarda , czyli kolista rozetka, złożona jest z czerwonej i białej wstążki. Według zasad średnica kokardy narodowej powinna wynosić od 4 do 6 cm.Ważne jest jednak, która wstążka jest w środku rozety, a która za zewnątrz.

Symbole Polski oraz zasady ich prezentowania określa ustawa z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Kokarda narodowa, to miniatura flagi polskiej.

Wywodzi się ona z herbu piastowskiego, gdzie orzeł biały znajduje się na czerwonym polu. Biel polskiej flagi symbolizuje orła i jest na górze, a czerwień - barwa tarczy -znajduje się na dole. Analogicznie w rozecie biel symbolizująca orła powinna być w środku, a czerwień symbolizująca kolor tarczy powinna być tłem.

Link ze zdjęciami :D
Zebrania z rodzicami
Zebrania z rodzicami05 listopada 2015 r. (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.
O godz. 17.00 - spotkania z wychowawcami.
W godz. 17.15 - 19.00 - dyżur wszystkich nauczycieli.
Zapraszamy!
Ogólnopolski konkurs plastyczny.
Ogólnopolski konkurs plastyczny.Zapraszam do udziału w XXI edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "BUKIET KWIATÓW DLA BABCI I DZIADKA". Prace konkursowe powinny być wykonane w formacie A-3. Technika wykonania prac dowolna np. malarstwo, grafika, rysunek lub inne techniki na płaskim podłożu umożliwiające prezentację w antyramie. Termin nadsyłania prac 30.12.2015r.
Po szczegółowe informację zapraszam do gab. 9
Regionalny konkurs plastyczny.
Regionalny konkurs plastyczny.Serdecznie zapraszam do udziału w regionalnym konkursie plastycznym o życiu i twórczości Władysława Stanisława Reymonta pn. "Wieś w oczach dziecka". Praca może być wykonana różnymi technikami np.: rysunek kredą, tuszem, węglem, farbami, collage, witraż, wydzieranka, makieta przestrzenna itp.
Do każdej pracy należy dołączyć opis z tytułem bądź hasłem, w którym będzie zawarta myśl przewodnia, idee czy wartości, które odkryliście w twórczości Władysława Stanisława Reymonta i którymi kierowaliście się tworząc pracę.
Termin nadsyłania prac 31 października 2015r.
Po szczegółowe informację zapraszam do gab. 9

Szkolny tenis
SportZ okazji DNIA NAUCZYCIELA rozegrano II turniej tenisa stołowego o tytuł mistrza szkoły.Niepokonani zostali: PATRYCJA SPENDOWSKA 3A i WOJTEK BRZOZA 2A zdobywając po 5pkt. do rocznej klasyfikacji. Startowało 27 uczniów.
Na kolejny turniej w listopadzie z okazji DNIA NIEPODLEGŁOŚCI zaprasza Dariusz Kołodziejczyk.
Dla Szymona