20.09.2014
Deklaracja
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

VII edycja ogólnopolskiego projektu "Trzymaj Formę"
VII edycja ogólnopolskiego projektu "Trzymaj Formę"Dnia 24.06.2013 r. w Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Zgorzelcu odbył się finał VII edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Trzymaj formę”, którego patronami są Państwowa Inspekcja Sanitarna, Instytut Żywności i Żywienia, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sportu.
Najlepsze wśród klas I-III, startujących w konkursach, okazały się: Id (p. Jolanty Rębisz); IIc (p. Anny Rogalewicz –Gałuckiej) oraz IIIe (p. Ewy Żemełki). Podsumowaniem ,,Dnia ze zdrową żywnością”, było przedstawienie pt. ,,Scenka o zdrowym odżywianiu”, przygotowane przez grupę uczniów. Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Zdobyta wiedza ma ustrzec młodzież przed zagrożeniami i konsekwencjami płynącymi z niewłaściwego stylu życia i pomóc w dokonywaniu właściwych wyborów. Szczególnie w czasie wakacji. Koordynatorki: Izabela Różyło, Marzena Plucińska, Beata Szostek-Bicka
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - zmiana wyboru preferencji

Drodzy Gimnazjaliści!
Wasze podania zostały już zweryfikowane i zaakceptowane. Jednak w przypadku, gdy chcielibyście zmienić swoją dotychczasową decyzję o wyborze szkół i oddziałów (tj. zmienić kolejność oddziałów na liście preferencji lub dodać nowe oddziały)
Możecie to zrobić w terminie od 25 czerwca godz. 8:00 do 27 czerwca godz. 14:00. Wówczas musicie zgłosić się do szkoły pierwszego wyboru (tj. do tej, która dokonała akceptacji podania) z pisemnym oświadczeniem rodziców / opiekunów prawnych, że zgadzają się na wycofanie Twojego podania. Po jego wycofaniu Twoje konto w systemie będzie znów aktywne, będziesz mógł wprowadzić zmiany na liście preferencji. Pamiętaj, że musisz ponownie wydrukować podanie i podpisane zanieść do szkoły pierwszego wyboru. Nie zawsze będzie to ta sama szkoła, w której już składałeś podanie. Wszystko zależy od oddziału, który wybierzesz na pierwszym miejscu Swojej listy preferencji.

Jeśli chcesz dokonać zmiany, możesz to zrobić TYLKO od 25 czerwca do 27 czerwca br.

Młody chemik eksperymentuje
Młody chemik eksperymentujeUczennice naszej szkoły: Karolina Jóźwiak i Maria Zarębska z klasy 2a oraz Aleksandra Bartczak i Maja Walasik z klasy 2c w dniu 14 czerwca 2013 uczestniczyły we Wrocławiu na Politechnice Wrocławskiej w zakończeniu projektu edukacyjnego MŁODY CHEMIK EKSPERYMENTUJE.
Na uroczystości tej uczennice: Aleksandra Bartczak i Maria Zarębska zaprezentowały przed gronem profesorskim swoją pracę posterową, która na sesji posterowej zajęła I miejsce w kategorii gimnazja.
Gratulacje!!! Życzymy dziewczętom dalszych sukcesów.
Zajrzyj do galerii.
Kiermasz używanych podręczników

26 czerwca 2013 r. (środa), w godz. 9.00 - 10.30 odbędzie się w naszym gimnazjum KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW (korytarz - parter).

Zainteresowanych sprzedażą - kupnem podręczników zapraszamy!

Konkurs "Wiem co jem"
Konkurs "Wiem co jem"24 czerwca 2013 r. (poniedziałek) odbędzie się konkurs „WIEM CO JEM”.
W konkursie może wziąć udział każdy chętny. Warunkiem będzie udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytanie. Za udzieloną prawidłową odpowiedź będzie można poczęstować się z koszyka zdrowej żywności.
Konkurs odbędzie się w holu szkoły i będzie połączony z pokazem zdrowej żywności.
I. Różyło, M. Plucińska, B. Szostek - Bicka

UWAGA !!!

UWAGA !
Wszyscy uczniowie proszeni są o zwrot wypożyczonych z biblioteki książek w terminie do dnia 20 czerwca 2013 r. (czwartek).

Konkurs GERMANISTA ROKU
Konkurs GERMANISTA ROKUZ przyjemnością zawiadamiamy, że zwyciężczynią konkursu z języka niemieckiego o tytuł GERMANISTY ROKU 2013 została Zuzanna Niećko kl. 3c
II miejsce - Dominika Wiecheć kl. 3d,
III miejsce – Szymon Zaręba kl. 2d.
Gratulujemy!