24.10.2014
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

IATEFL 22 international Poland Conference
IATEFL 22 international Poland Conference Uczniowie Gimnazjum nr 1 uczą się języka angielskiego od najlepszych!

Młodzież z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Zgorzelcu spędziła weekend 27-29.09.2013r. w Łodzi, gdzie na Politechnice Łódzkiej odbywała się Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego (22 International IATEFL Poland Conference).

Uznani eksperci metodyki z Polski i Europy poprowadzili lekcje języka angielskiego z uczniami. Wśród nich Mark Andrews (SOL), dr Piotr Steinbrich (Katolicki Uniwersytet Lubelski, Pearson), Angela Micky (Cambridge University Press), dr Luke Prodromou (Nottingham University, University of Leicester ).
W lekcji z dr. Luke’m Prodromou uczniowie czytali w oryginale, przydzielone wcześniej role bohaterów nowel Dickensa (The Price and Value of Education: a Dickensian take). Byli także zaangażowani w lekcjach, prezentujących ciekawe metody nauczania, których skuteczność mogli obserwować i oceniać na grupie gimnazjalistów ze Zgorzelca nauczyciele z różnych stron Europy. Uczniowie obejrzeli także spektakl w języku angielskim "The History of England", wystawiony przez The Bear Educational Theatre i znów znaleźli się na scenie, zaproszeni przez aktorów, gdzie dzielnie walczyli w bitwach znanych z historii Anglii.
XXXIX Jeleniogórski Rajd Młodzieży Szkolnej Wleń 2013
XXXIX Jeleniogórski Rajd Młodzieży Szkolnej Wleń 2013W dniach 27-29 września 2013 r. z zakończeniem we Wleniu odbył się XXXIX Jeleniogórski Rajd Młodzieży Szkolnej Wleń 2013, którego trasy przebiegały przez tereny Kotliny Jeleniogórskiej i otaczających je pasm górskich oraz Ziemi Lwóweckiej i Kotliny Mirskiej.
Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Bartczak, Jędrzej Biernacki, Amadeusz Drozd, Paweł Karmasz, Miłosz Szucki, Maria Zarębska i Dawid Żandarmski.
Dwudniowe zmagania zakończyły się zajęciem II miejsca.

Gratulujemy!
Zdjęcia - galeria.
SZKOLNA LIGA MATEMATYCZNA
SZKOLNA LIGA MATEMATYCZNARegulamin Szkolnej Ligi Matematycznej w roku szkolnym 2013/2014:
Uczniowie startują w czterech konkurencjach matematycznych
1. 14 października 2013 r. – Mistrzostwa Szkoły w SUDOKU,
2. 06 grudnia 2013 r. – Konkurs „Rozmaitości Matematyczne”,
3. styczeń i luty 2014 r. – Mistrzostwa Szkoły w Grze Logicznej „SET”,
4. 28 kwietnia 2014 r. – Szkolny Maraton Matematyczny.
Zgłaszajcie się do poszczególnych konkursów u swoich nauczycieli matematyki.
Zapraszamy !
Organizatorki konkursów:
Urszula Białach, Janina Kuczawska, Dorota Motor
Wyniki współzawodnictwa szkół i powiatów Dolnego Śląska
Wyniki współzawodnictwa szkół i powiatów Dolnego ŚląskaSzkolny Związek Sportowy " Dolny Śląsk " we Wrocławiu przedstawił wyniki współzawodnictwa sportowego szkół Dolnego Śląska oraz współzawodnictwa powiatów za rok szkolny 2012/2013.
Gimnazjum Nr 1 Zgorzelcu zajęło w tej rywalizacji czwarte miejsce ( na 334 szkoły).
Gratulujemy i dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Szczegółowa klasyfikacja współzawodnictwa -Link
Interdyscyplinarna lekcja w MDK Zgorzelec
Interdyscyplinarna lekcja w MDK ZgorzelecKształcenie interdyscyplinarne z wykorzystaniem dramy w klasie dwujęzycznej z językiem angielskim.
Uczniowie z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Zgorzelcu wzięli udział w XVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Zaprezentowali lekcję na temat : Pierwiastki chemiczne - tablica Mendelejewa. Wiedzę z chemii zdobyli pod kierunkiem nauczyciela przedmiotu, Magdy Drozdowskiej – Romanowskiej. Język angielski doskonalili poprzez wykorzystanie informacji o pierwiastkach w tym języku. Poprawnej artykulacji uczyli się od nauczyciela języka angielskiego, Anny Rogalewicz – Gałuckiej. Sceniczną ekspresję ćwiczyli pod okiem nauczyciela zajęć artystycznych, Bożeny Blansjaar. Rekwizyty wykonała wraz z młodzieżą pani Elżbieta Kowalska, nauczyciel zajęć artystycznych.
Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i współpracę. Oto nazwiska aktorów: Tomasz Pikor, Mateusz Fajkowski, Karolina Taboła, Kamil Bermes, Julia Meller, Wiktoria Wąchalska, Wiktoria Domańska, Gabriela Koczwara, Kamil Koperek, Kamil Sokołowski, Sabina Hermuła, Damian Stefaniak, Natalia Owczarek, Agata Bobrowska, Paulina Kopiejek, Nikola Kasprzak.

Jak wyglądały przygotowania i przebieg lekcji - zobacz w galerii.
Wycieczka na Brueghlów
Wycieczka na BrueghlówTlumy ludzi, którzy jeszcze nie zdołali obejrzeć, wartej 60 milionów euro, wystawy dzieł malarzy flamandzkich pt. „Rodzina Brueghlów” w Pałacu Królewskim we Wrocławiu, odwiedziły galerię w minioną sobotę 21.09.2013r. Wśród nich uczniowie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Zgorzelcu.
Nie było możliwości zwiedzania wystawy z przewodnikiem, ponieważ wszystkie grupowe wejścia zostały wyprzedane do 30 września. Ale to nie był problem dla nauczycieli gimnazjum. Sami przygotowali lekcję muzealną, w której każdy uczeń uczestniczył we własnym tempie, według wcześniej przygotowanych kart pracy. Zostały one opracowane przez pracowników muzeum i udostępnione przez nich oraz pana Pawła Nowaka z DODN we Wrocławiu.
Krótka fotorelacja - galeria.
Fezie zimowe - zimowisko
Fezie zimowe - zimowiskoZapraszamy na 8-dniowy wyjazd rekreacyjno – narciarski w Tatry (Murzasichle – 5 km od Zakopanego)
W ofercie m. in. (w cenie):
• Codziennie jazda na nartach, lub desce
• Aquapark w Zakopanem
• Ognisko
• Kulig
• Opieka instruktorska
• Przejazd autokarem (autokar do dyspozycji na miejscu)
• 3 posiłki dziennie
• Wyjazd organizowany przez nauczycieli Gimnazjum nr 1
• MAX 40 OSÓB