26.07.2016

Egzamin gimnazjalny 2015

Obejrzyj zdjęcia - Klik.
Powiatowy Konkurs Wiedzy o NSZZ "Solidarność"
Powiatowy Konkurs Wiedzy o NSZZ "Solidarność"20 kwietnia br. w ZSP im. E. Plater w Zgorzelcu odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o NSZZ „Solidarność”, organizowanego wspólnie przez NSZZ ,,Solidarność" KWB Turów, Komisję Międzyzakładową NSZZ ,,Solidarność" przy Elektrowni Turów oraz Region Jeleniogórski NSZZ ,,Solidarność"
Jednym z celów konkursu było zwrócenie uwagi na rolę, jaką odgrywają w demokratycznym państwie związki zawodowe. Podstawową tematyką konkursu były dzieje „Solidarności” na tle najnowszej – powojennej historii Polski. Tematyka dotyczyła także uniwersalnych funkcji związków zawodowych oraz ruchu związkowego w Polsce i na świecie. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie Naszego Gimnazjum z kl. 3d - Julia Meller, Karolina Taboła, Mikołaj Wenecki, Aleksandra Wojnarowicz i dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi.
II miejsce zajął Mikołaj Wenecki - kl. 3d,
IV miejsce zajęła Karolina Taboła - kl. 3d,
V miejsce zajęła Aleksandra Wojnarowicz - kl. 3d.

W ramach nagrody- wyróżnienia za udział cała grupa uczestników konkursu z Naszego Gimnazjum wyjedzie w miesiącu wrześniu do Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, do Katowic.
Zdjęcia - galeria.
Powiatowy konkurs Wiedzy o Historii Wojsku Polskim
Powiatowy konkurs Wiedzy o Historii Wojsku Polskim17 kwietnia 2015 roku odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Historii Wojska Polskiego i Miejscach Pamięci Narodowej dla uczniów gimnazjów powiatu zgorzeleckiego.
W tym roku w konkursie uczestniczyło 26 uczniów z 7 gimnazjów powiatu zgorzeleckiego.
Konkurs odbył się w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu.
Uczestnicy konkursu wykazali się znakomitą wiedzą i umiejętnościami w rozpoznawaniu Miejsc Pamięci Narodowej.
II miejsce zajęła Karolina Taboła - uczennica kl. 3 d naszego Gimnazjum.
Gratulujemy!
Dzień otwartej szkoły
V Dolnoślaska Gala Talentów 2015
V Dolnoślaska Gala Talentów 201520 marca 2015 r. w Gromadce odbyły się eliminacje do V Dolnośląskiej Gali Talentów.
Nasze Gimnazjum reprezentował zespół „Motyle” – Marcelina Korycka, Kinga Budzińska, Oliwia Janoś – wokalistki oraz Kornelia Sosnowska i Karolina Kempfert – tancerki.
Zespół przygotowany pod czujnym okiem Pani Elżbiety Kowalskiej.
Zobacz zdjęcia -galeria.
Zobacz filmik - Link
II Tenis Cup
Sport W środę 15 kwietnia z inicjatywy p.Dariusza Kołodziejczyka odbył się w GIMNAZJUM nr 1 z oddziałami dwujęzycznymi w Zgorzelcu turniej tenisa stołowego dla klas 6 szkół podstawowych z miasta i gminy Zgorzelec o Puchar DYREKTORA SZKOŁY.
To drugie z rzędu spotkanie miłośników tenisa stołowego ze szkół podstawowych w tej szkole.
W kategorii dziewcząt wygrała SP-Sulików a w chłopcach SP-2 Zgorzelec.Tradycyjnie było towarzysko, miło, sportowo i smacznie.!
Wideo z IX Powiatowych Zmagań Humanistycznych
KonkursyNa profilu szkoły w serwisie YouTube można już znaleźć zapis wideo dramy wystawionej przez naszych uczniów.