28.03.2015
Deklaracja
Oferta szkoły

Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla GimnazjalistówW sobotę, 11 stycznia, pięcioro uczniów: Laura Majewska (3e), Adrian Rama (3e), Karolina Klimczak (3a), Miłosz Szczucki (3e) i Ola Wojnarowicz (2d) godnie reprezentowało naszą szkołę podczas wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów we Wrocławiu.
Jesteśmy z Was dumni!
W galerii - ich pięcioro.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyW minioną niedzielę w CHR Zgorzelec Plaza odbyła się zgorzelecka edycja 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Swój udział mieli również uczniowie naszego gimnazjum.
Prezentowali własne uzdolnienia wokalno-instrumentalne, sprzedawali ciastka, kwestowali, zabawiali dzieci.
Do tych najbardziej aktywnych należą:
Wiktoria Piotruk (1d) ; Jędrzej Biernacki (3c) ; Małgorzata Barczyk (2c) ; Patrycja Stojek (2b) ; Oliwia Janoś (1b) ; Juliusz Stępień (3d) ; Marcelina Korycka (1b) ; Kinga Budzińska (2b) ; Karolina Mizgalska (2c) ; Heba Ahmad (2c) ; Klaudia Tarczyńska (2c) ; Natalia Pietruszka (2c) ; Wiktoria Wilczyńska (2c) ; Dominika Maciocha (3e) ; Emilia Świstara (2c) ; Artur Sałata (3c) ; Magdalena Barynów (3e) ; Wiktoria Błaszczyk (1a) ; Nikola Zamorska (1a) ; Karolina Świnicka (3e) ; Dagmara Wasylkiewicz (3e) ; Ewelina Tran Thanh (3e) ; Natalia Siedlecka (3e) ; Magda Górnikiewicz (1c) ; Sandra Mikołajewska (1c) ; Anna Szymaniak (2c) ; Mela Krusche (2c) ; Nikola Lis (2c) ; Miłosz Szczucki (3e) ; Dawid Simon (3e) ; Krystian Gaudyka (1c) ; Aleksandra Macudzińska (1c) ; Konrad Wiśniewski (2c) ; Kamil Sroczyński (2c) ; Roksana Bałec (1b) ;Adrian Rama (3e); Paulina Olszewska (2b); Katarzyna Rabiko (3e) .
Opiekę nad uczniami sprawowały panie : Małgorzata Matyjaszczuk, Małgorzata Brodniak, Bernadeta Nowak.
Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!
Dziękujemy również Pani Elżbiecie Lech Gotthardt (Zagroda Kołodzieja) za wypożyczenie strojów łużyckich.
Jak wyglądał nasz udział – zobacz zdjęcia.
Próbny egzamin gimnazjalny
Egzamin gimnazjalnyHarmonogram próbnego egzaminu gimnazjalnego:
- 15 stycznia 2014 roku – środa – część humanistyczna:
od 08.00 do 09.30 (90 minut) - język polski,
od 09.40 do 10.40 (60 minut) - historia.

- 16 stycznia 2014 roku – czwartek – część matematyczno - przyrodnicza:
od 08.00 do 09.30 (90 minut) - matematyka,
od 09.40 do 10.40 (60 minut) - przedmioty przyrodnicze.

- 17 stycznia 2014 roku – piątek – część językowa:
od 11.35 do 12.35 (60 minut) - poziom podstawowy,
od 12.40 do 13.40 (60 minut) - poziom rozszerzony.

Egzaminy zostaną przeprowadzone w gabinetach lekcyjnych:
- klasa 3a - gabinet 10,
- klasa 3b - gabinet 14,
- klasa 3c - gabinet 21,
- klasa 3d - gabinet 35,
- klasa 3e - gabinet 27.

Życzymy powodzenia!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wielka Orkiestra Świątecznej PomocyZapraszamy na zgorzelecki 22. finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Zaczynamy w niedzielę 12 stycznia o godzinie 14.00 w CHR Zgorzelec Plaza.
Swoje "stoisko" będzie miało nasze gimnazjum, gdzie Koło Wolontariatu będzie prowadziło zbiórkę funduszy.
Będzie tam można kupić ciasto, a młodzież wystąpi z przygotowanym programem artystycznym.
Zapraszamy już od 14 - tej. Bądźcie z nami!
Orszak Trzech Króli
Orszak Trzech Króli06 stycznia 2014 roku pod opieką Pani Ilony Jurkiewicz grupa uczniów naszej szkoły z klasy: 2e, 1c i 1d wzięła udział w zorganizowanym po raz pierwszy w naszym mieście Orszaku Trzech Króli.
Wolontariusze podczas procesji rozdawali wszystkim uczestnikom orszaku ozdobne korony i śpiewniki z kolędami. W orszaku uczestniczyło trzech króli, którzy reprezentowali trzy różne kontynenty świata.
Towarzyszyły im kolorowo przebrane dzieci wraz ze zwierzętami.
Sandra Bojar kl. 2 e
Sylwestrowy konkurs skoku wzwyż
Sylwestrowy konkurs skoku wzwyżBlisko 40 zawodników wzięło udział w jubileuszowym, XXV Sylwestrowym Konkursie Skoku Wzwyż, którym zgorzeleccy sympatycy sportu tradycyjnie już kończą rok. Pomysłodawcą turnieju dla skoczków wzwyż był zgorzelecki trener Michał Korda.

Jubileuszowa, XXV edycja konkursu odbyła się w sobotę, 28 grudnia, gościnnie w hali Centrum Sportowo Rekreacyjnego. Od godziny 11.00, przez przeszło dwie godziny, 37 uczestników rywalizowało na dwóch zeskokach, doskonale się przy tym bawiąc. Było wśród nich wielu lekkoatletów, na co dzień trenujących w różnych klubach sportowych, ale też sześciolatki i dzieci niewiele od nich starsze. Organizatorzy spotkania zadbali o przyjemną atmosferę, którą współtworzyła muzyka - idealne tło dla sportowo-rekreacyjnej zabawy w skakanie. Zabawy, bo w przypadku tego konkursu liczy się nie tyle wynik, co okazja do spotkania z kolegami i koleżankami, wspólne dopingowanie przyjaciół, życzliwość, pokonywanie poprzeczki (nieraz w bliżej nieokreślonym stylu), dzielona z innymi radość i umiejętność śmiania się z własnych słabości.
Jak było - zobacz fotorelację.
Jasełka 2013
Jasełka 2013W piątek 20 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka.
W przedstawieniu wzięli uczniów klasy 3e. Przygotowanie tego przedsięwzięcia nadzorowała Pani Małgorzata Matyjaszczuk.
Tegoroczny spektakl w dwojaki - tradycyjny i współczesny wprowadził społeczność uczniowska w klimat świąt Bożego Narodzenia.
Oprawę muzyczną przygotowała Pani Elżbieta Kowalska wraz ze szkolnym chórkiem i wokalistami.
Jaki miały przebieg - zajrzyj do galerii.