20.08.2014
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

"Talenciarz Gimnazjalista 2013"
Jury "Talenciarza..." w składzie: Magdalena Majewska, Urszula Kurjańska, Anna Zalewska, Ilona Jurkiewicz, Piotr Woźniak, Klaudia Rabenda, Nikos Rusketos zdecydowało, że "Talenciarzem Gimnazjalistą 2013 r. " została:

Karolina Szachniewicz
(z zespołem: Mateusz Waszkiewicz, Przemysław Śmigielski, Paweł Matwiejczyk, Adam Krzywonos, Jakub Konieczny i operatorem dźwięku - Bartosz Slużel.
)
Otrzymali oni Nagrodę Rady Rodziców w wysokości 400 zł.

Nagrodę Publiczności przyznano Szymonowi Korbie.
Maja Kazimierska została wyróżniona za talent plastyczny.
Osobowością Sceniczną okazał się w tym roku Marcin Arcimowicz!
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a jurorom dziękujemy za przybycie!
Zapraszamy za rok!
"Szukajcie prawdy"
Wiadomości 5.06.2013 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Talentów „Szukajcie prawdy”, składający się z części warsztatowej, sportowej oraz koncertu gwiazd.
Młodzież uczestniczyła w 10 warsztatach prowadzonych przez nauczycieli i ich asystentów, według planu przygotowanego przez panie: Urszulę Białach i Teresę Wilk. Wszystkie one dotyczyły historii drugiej połowy XIX w. w różnych dziedzinach nauki:
(Fizyka i chemia – odkrycia i wynalazki - Małgorzata Brodniak i Magda Drozdowska - Romanowska;
Odkrycia naukowe w dziedzinie biologii - Beata Szostek- Bicka i Marzena Plucińska; Realizm w literaturze i sztuce w Anglii - Iwona Skrzypacz i Bernadeta Nowak; Teatr w Anglii w XIXw. - Pigmalion G.B. Show - Sylwia Makowska; Wynalazki i wynalazcy w Niemczech - Ewa Żemełka i Jolanta Rębisz;
Emancypacja kobiet w pozytywizmie - o co dzisiaj walczymy? - Katarzyna Radecka i Gabriela Bartczak; Matematyka wyznacznikiem postępu - Dorota Motor i Janina Kuczawska; Psychologia, dziedziną wiedzy o człowieku - Agnieszka Gładysz i ks. Jurek Norbert; Realizm w literaturze i sztuce pozytywizmu polskiego - Aneta Kufel, Ewa Baszak, Małgorzata Matyjaszczuk; Sport w drugiej połowie XIX w. Izabela Różyło, Marcin Piwarski, Damian Kordasiewicz, Artur Ziemba)

1. W głosowaniu na najciekawszą prezentację wygrali asystenci pani Beaty Szostek- Bickiej i pani Marzeny Plucińskiej: Pikor Natalia kl. IIIb, Dziwisz Angelika kl. IIIb, Budzińska Klaudia kl. IIIc, Wiśniewska Aleksandra kl. IIIc, Złotkowska Angelika kl. IIId.

Dziękujemy za owocną współpracę!
Nasz LipDub
Nasz LipDubPrezentujemy LipDub zrealizowany przez uczniów naszej szkoły wiosną tego roku. Film do objerzenia tutaj.

Dolnośląski Turniej Młodych Recenzentów
KonkursyUczennica klasy I e Katarzyna Jaworska zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie na recenzję w ramach dziesiątych spotkań pisarzy z młodymi czytelnikami "Z książką na walizkach". Organizatorem konkursu jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu.
Kasia przygotowała konkursową pracę pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego B. Blansjaar oraz pracownika biblioteki szkolnej pani Teresy Wilk.

Gratulacje Kasiu!
Turniej piłkarskich piątek
Turniej piłkarskich piątekWe środę - 29 maja - w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, odbył się „Turniej Piłkarskich Piątek” dla wszystkich chętnych uczniów naszego Gimnazjum. W zabawie wzięło udział 6 dziewcząt i około 90 chłopców. Drużyny losowały pary, a następnie ekipa przegrywająca odpadała z rywalizacji. W ten sposób zostali wyłonieni zwycięzcy.
I miejsce zajęła klasa II A, (K. Wrotnowski, D. Piechno, P. Jaros, A. Sobczak, P. Holak, K. Bogdaniec)

II miejsce klasa III B, (Ł. Nafalski, K. Binczarowski, K. Zatylny, K. Kazimierczak, D. Kożuchowski, M. Kaczmarek)

III miejsce III A (P. Matwiejczyk, M. Waszkiewicz, J. Konieczny, R. Krzemień, G. Reszczyński, M. Gworek)

III miejsce III D (K. Utkowski, D. Korcz, K. Tur, D. Oleszczuk, M. Sajdyk, K. Krawczyk)

W turnieju wzięła udział jedna drużyna dziewcząt, które bardzo ambitnie zaprezentowały się w rywalizacji z chłopcami. Dziewczęta z klasy I C wystąpiły w składzie: K. Mizgalska, A. Szymaniak, M. Krusche, W. Wilczyńska, N. Pietruszko, K. Tarczyńska).
Turniej zorganizowali A. Ziemba i D. Kordasiewicz
Skoki w dal łączone
Skoki w dal łączoneW ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu dnia 28.05.2013 odbyła sie kolejna impreza sportowa - skok w dal ( skoki łączone ). W zawodach brało udział 33 zawodników. Niesprzyjająca pogoda spowodowała , że zawody zostały przeniesione na salę gimnastyczną , zawodnicy skakali z miejsca. Suma skoków dawała wynik całego zespołu ( trzy osoby ). W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie klasy 3A : Jakub Konieczny 238 , Paweł Matwiejczyk 253 , Rafał Krzemień 244 łączny wynik 734 cm. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z klasy 1A : Roksana Mielnik 185 , Wrzeszcz Natalia 200 , Wrzeszcz Oliwia 165 łącznie 550 cm.
M.P.
Tenis
TenisMINI TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

We wtorek 28 maja w naszej szkole odbyła się kolejna sportowa impreza dla młodzieży z okazji EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH. Tym razem uczniowie grali w tenisa ziemnego w sali, gdyż na dworze szalała ulewa. W szybkim turnieju tenisowym, sprawnie poprowadzonym przez p.M.Jóźwiak i p.D.Kołodziejczyka wystąpiło 12 chętnych.
I miejsce- ZUBEL ŁUKASZ 3C
II miejsce- MACKIEWICZ ADAM 3E
III miejsce- SZCZUCKI MIŁOSZ 2E.

Tenisiści otrzymali oryginalne zdjęcia Jerzego Janowicza a finaliści drobne nagrody rzeczowe.
Gratulujemy wszystkim za udział w aktywnej imprezie.