07.03.2015
Deklaracja
Oferta szkoły

Konkurs Powiatowy
Konkurs Powiatowy"I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej"
Konkurs powiatowy został rozstrzygnięty. Wzięło w nim udział 32 uczestników z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zgorzelcu oraz Niepublicznego Gimnazjum Łużyckiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zgorzelcu.
W finale powiatowym wystartowali z sukcesem następujący uczniowie: Karolina Kempfert (wyróżnienie), Karolina Wojnarowicz ( I m. w kategorii młodszych uczestników konkursu); Paweł Brodniak( III m.) Julia Karska(N.G.Ł.zO.D.) i Justyna Mazur (G. nr 1 z O.D.) II m. ex aequo; Anna Prudzienica(N.G.Ł.zO.D.) i Marcelina Korycka (G. nr 1 z O.D.) I m.ex aequo.
Dziękujemy p. Beacie Zygmuntowicz za pełnienie obowiązków przewodniczącej jury.
Stypendia socjalne

Uprzejmie informujemy, że wypłata stypendiów socjalnych nastąpi w dniach
od 18 do 20 grudnia 2013 r. w Kasie Urzędu Miasta (na parterze),
po uprzednim pobraniu decyzji w Puncie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Zgorzelec.

Godziny otwarcia kasy:
18.12 2013 r. - od godz. 9,00 do godz. 14,00
19.12.2013 r. - od godz. 9,00 do godz. 14,00
20.12.2013 r. - od godz. 9,00 do godz. 12,30
Konkurs Międzynarodowy w kategorii literatura
Konkurs Międzynarodowy w kategorii literaturaUtalentowana pisarka, uczennica klasy IIe Katarzyna Jaworska napisała opowiadanie pt. "Dwie wieże" na Konkurs Kreatywności "Wieża! Start" organizowanym przez Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Gorlitz-Zgorzelec t.z. FVKS (Forderverein Kulturstadt Gorlitz-Zgorzelec e.V.). Praca została nagrodzona przez organizatora konkursu. Nagrodę finansową w euro odbierze uczennica w Gorlitz w najbliższą niedzielę!
Gratulujemy Kasi talentu pisarskiego i kreatywności!
SUKCES NASZEJ UCZENNICY NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJ
SUKCES NASZEJ UCZENNICY NA ARENIE MIĘDZYNARODOWEJUtalentowana artystycznie uczennica klasy III c Maja Kazimierska wywalczyła I miejsce w Konkursie Kreatywności "Wieża! Start" organizowanym przez Stowarzyszenie Promocji Miasta Kultury Gorlitz-Zgorzelec t.z. FVKS (Forderverein Kulturstadt Gorlitz-Zgorzelec e.V.) Wygrawerowana na szkle Wieża Ratuszowa-Gorlitz zdobyła uznanie jury, które uhonorowało Maję Kazimierską I miejscem w kategorii Sztuka oraz nagrodą rzeczową w euro. Na życzenie uczennicy praca została przekazana na cel charytatywny podczas Targów Bożonarodzeniowych w Gorlitz i dodatkowo została opublikowana w internetowym Kalendarzu Adwentowym stowarzyszenia FVKS. Gratulujemy Mai i życzymy kolejnych sukcesów!
Tak pomagam! Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas
Tak pomagam! Ogólnopolska zbiórka żywności Caritas"Tak, POMAGAM!" - pod tym hasłem 6 i 7 grudnia br.odbyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności CARITAS.
Uczniowie naszego gimnazjum czynnie uczestniczyli w akcji polegającej na zbiórce żywności w zgorzeleckich supermarketach.
Zebrane produkty zostaną przekazane osobom potrzebującym z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Wszystkim, którzy brali udział w akcji charytatywnej - serdecznie dziękujemy!
Ks. Piotr Kutkiewicz
Ilona Jurkiewicz
TENIS STOŁOWY
SportW sobotę 7 grudnia nasi uczniowie zajęli dobre miejsca w miejsko-gminnym turnieju tenisa stołowego SP i Gimnazjów. Julia Zarębska 3m. , a Kornelia Sosnowska 4 miejsce z kl. 1b. Mateusz Daćko 2c miał 2m. a Paweł Brodniak 2b 5m.Opiekun Dariusz Kołodziejczyk
Niezwykła lekcja wos-u
Niezwykła lekcja wos-uW minioną środę (4 grudnia) 23 uczniów naszych klas trzecich uczestniczyło w niezwykłej lekcji WOS-u w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.
Pod opieką p. Bartczak i p. Wiecheć pojechaliśmy do Wrocławia, na warsztaty poprowadzone przez p. Paulinę Bilską-Marek ze stowarzyszenia Semper Avanti. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zasiąść w ławach, które na co dzień zajmują radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i w ciekawy sposób poukładać sobie raz jeszcze wiedzę na temat istoty i funkcjonowania samorządów lokalnych :)