18.04.2014
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

Mistrzostwa w SUDOKU
Mistrzostwa w SUDOKU7 kwietnia 2013 r. w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał II Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku (2013). W finale wzięło udział około 400 uczniów, w tym 86 gimnazjalistów.
Brały w nich udział uczennice naszego gimnazjum: Ada Wołowicz z klasy 3e ,Ola Baszak z klasy 3a, Martyna Mackiewicz z klasy 3b i Kamila Rudzka z klasy 3d.
Żadna nie odpadła w trakcie zawodów, a do Wielkiego Finału (do którego kwalifikuje się tylko 10 gimnazjalistów) dostały się dwie: Ada Wołowicz i Ola Baszak. Ostatecznie Ada zajęła IV miejsce i uzyskała tytuł laureata, a Ola IX miejsce i tytuł finalisty.
Przez organizatorów mistrzostw zostaliśmy nazwani "silną ekipą ze Zgorzelca”!

Serdecznie gratulujemy !
Wyniki finału można znaleźć na stronie organizatora konkursu :Link
Kilka zdjęć w galerii..
Mistrzostwa Szkoły w Grze w Szachy
Mistrzostwa Szkoły w Grze w SzachyDobiegła końca faza wstępna szkolnych rozgrywek w szachy. Uczestnicy grali do dwóch zwycięstw, po losowaniu pierwsze spotkania rozegrały pary :
Kamil Fidali – Mateusz Waszkiewicz; Piotr Skonka – Adam Mackiewicz; Kuba Konieczny – Kacper Rosiejak; Artur Szymański – Angelika Dziwisz.
Do półfinałów zakwalifikowali się : K. Fidali , P. Skonka , K. Konieczny , A. Szymański.
O czym informuje organizator rozgrywek - Pan Marcin Piwarski.
W galerii - fotki z rozgrywek fazy wstępnej.
Zebrania z rodzicami
Zebrania z rodzicami16 kwietnia 2013 r. (wtorek) odbędą się zebrania z rodzicami.
O godz. 17.00 - zebranie trójek klasowych.
O godz. 17.30 - zebrania z rodzicami uczniów klas I, II, III.
W godz. 17.50 - 19.00 - dyżur wszystkich nauczycieli.
Zapraszamy!
Konkurs ortograficzny
Konkurs ortograficznyZnamy już wyniki I etapu konkursu powiatowego "Mistrz Ortografii Ziemi Zgorzeleckiej".
Do II etapu konkursu z naszego gimnazjum zakwalifikowały się :
- Adrianna Wołowicz - klasa 3 e,
- Maria Zarębska - klasa 2 a.

II etap konkursu odbędzie się 16 kwietnia 2013 r. o godz. 11.00 w Gimnazjum nr 2.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!
Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny
KonkursyOtrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Fraszka". Dziękujemy wszystkim uczestnikom!
Gratulujemy uczennicom, których nazwiska znalazły się w pierwszej dziesiątce!

Monika Krążyńska, Karolina Szachniewicz, Natalia Kulas, Agata Świerczek , Magdalena Grabowska, Karolina Klimczak, Marika Kmieć, Karolina Steciuk, Marta Walczak, Marta Bilińska.

Życzymy dalszych sukcesów!
Żywa lekcja wiedzy o społeczeństwie z Senatorem RP
Żywa lekcja wiedzy o społeczeństwie z Senatorem RPW dniu 08 kwietnia br., na zaproszenie naszego gimnazjum, Senator RP – Pan Jan Michalski przeprowadził lekcję wiedzy o społeczeństwie dla uczniów klas trzecich.
Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem polskiego Parlamentu, procesem legislacyjnym, pracą parlamentarzysty i wykonywaniem mandatu Senatora RP.
Uczniowie zadając pytania interesowali się m.in. czym zajmowała się izba na ostatnim posiedzeniu, jakie jest uposażenie senatora, jakimi sprawami ważnymi dla naszego regionu zajmuje się senator, co to jest immunitet.
Relacja fotograficzna ze spotkania – galeria.
Nabór do szkól ponadgimnazjalnych
Nabór do szkól ponadgimnazjalnychNabór do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2013/2014 prowadzony będzie za pomocą elektronicznego systemu Edukacja Nabór firmy VULCAN.
Aktualnie gimnazjaliści mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół, dostępną na stronie

m.in. uzyskają informacje o prowadzonych przez daną szkołę klasach oraz o liczbie dostępnych miejsc, nauczanych językach obcych i przedmiotach na poziomie rozszerzonym.