24.04.2014
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

The Voice of Poland

Zespół Wspierania Uzdolnień i Stowarzyszenie "In spe" zapraszają na wycieczkę do Warszawy na nagranie programu

"The Voice of Poland"

11 maja 2013 r. - 12/13 maja 2013 r.

W programie ponadto: Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Zamek Królewski oraz ekskluzywna trasa zwiedzania Stadionu Narodowego.
Informacje dla zainteresowanych w "Librusie".

Festiwal Talentów 2013

Zapraszamy uczniów
śpiewających,
grających na instrumentach,
tańczących,
uzdolnionych plastycznie,
aktorów,
kabareciarzy,
i tych,
(którzy dopiero wpadną na pomysł zaprezentowania się w 3-minutowym programie)
do udziału w tegorocznym

FESTIWALU TALENTÓW.

Zapisy do 26 kwietnia br. przyjmuje Pani Bożena Blansjaar - gab. 22.

Zwieńczeniem szkolnego Festiwalu Talentów jest Koncert Charytatywny 'MOTYLE".
Jak wyglądała ubiegłoroczna jego edycja - zobacz sam.

Materiał filmowy autorstwa Patryka Gryki - Link oraz galeria zdjęć autorstwa Bartosza Senia - Link

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych
Nabór do szkół ponadgimnazjalnychNabór do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2013/2014 prowadzony będzie za pomocą elektronicznego systemu Edukacja Nabór firmy VULCAN.
Aktualnie gimnazjaliści mogą zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół, dostępną na stronie

m.in. uzyskają informacje o prowadzonych przez daną szkołę klasach oraz o liczbie dostępnych miejsc, nauczanych językach obcych i przedmiotach na poziomie rozszerzonym.
VII Powiatowe Zmagania Humanistyczne 12 IV 2013r.
VII Powiatowe Zmagania Humanistyczne 12 IV 2013r. Monika Krążyńska, Mateusz Malara, Miłosz Szczucki (turniej wiedzy o pozytywizmie), aktorzy: Agnieszka Iwanowska, Daria Maj, Marcin Arcimowicz (współautor scenariusza), Jakub Skurzyński, Maciej Romanowski (turniej dramy) oraz operatorzy dźwięku i sprzętu multimedialnego: Bartek Slużel i Mateusz Waszkiewicz - wywalczyli II miejsce w VII Powiatowych Zmaganiach Humanistycznych, ustępując zwycięzcom o jedyne 1,5 pkt. Gratulujemy i składamy podziękowanie nauczycielom i rodzicom!
Szczególnie: p. dyr. Wioletcie Kościukiewicz, Jolancie Janiszewskiej-Ściubidło, Jolancie Rębisz, Annie Rogalewicz-Gałuckiej, Teresie Wilk, Anecie Kufel, Małgorzacie Matyjaszczuk, Ewie Baszak, Magdalenie Romanowskiej, Beacie Szostek-Bickiej, Dorocie Motor, Janinie Kuczawskiej, Gabrieli Bartczak, Maciejowi Mejerowi, Alicji Iwanowskiej za zaangażowanie w sukces naszej ekipy!
Stowarzyszenie "In spe": Andrzej Kozak, Urszula Zubrzycka, Bożena Blansjaar.
Kilka zdjęć - w galerii
Mistrzostwa w SUDOKU
Mistrzostwa w SUDOKU7 kwietnia 2013 r. w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał II Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku (2013). W finale wzięło udział około 400 uczniów, w tym 86 gimnazjalistów.
Brały w nich udział uczennice naszego gimnazjum: Ada Wołowicz z klasy 3e ,Ola Baszak z klasy 3a, Martyna Mackiewicz z klasy 3b i Kamila Rudzka z klasy 3d.
Żadna nie odpadła w trakcie zawodów, a do Wielkiego Finału (do którego kwalifikuje się tylko 10 gimnazjalistów) dostały się dwie: Ada Wołowicz i Ola Baszak. Ostatecznie Ada zajęła IV miejsce i uzyskała tytuł laureata, a Ola IX miejsce i tytuł finalisty.
Przez organizatorów mistrzostw zostaliśmy nazwani "silną ekipą ze Zgorzelca”!

Serdecznie gratulujemy !
Wyniki finału można znaleźć na stronie organizatora konkursu :Link
Kilka zdjęć w galerii..
Mistrzostwa Szkoły w Grze w Szachy
Mistrzostwa Szkoły w Grze w SzachyDobiegła końca faza wstępna szkolnych rozgrywek w szachy. Uczestnicy grali do dwóch zwycięstw, po losowaniu pierwsze spotkania rozegrały pary :
Kamil Fidali – Mateusz Waszkiewicz; Piotr Skonka – Adam Mackiewicz; Kuba Konieczny – Kacper Rosiejak; Artur Szymański – Angelika Dziwisz.
Do półfinałów zakwalifikowali się : K. Fidali , P. Skonka , K. Konieczny , A. Szymański.
O czym informuje organizator rozgrywek - Pan Marcin Piwarski.
W galerii - fotki z rozgrywek fazy wstępnej.
Zebrania z rodzicami
Zebrania z rodzicami16 kwietnia 2013 r. (wtorek) odbędą się zebrania z rodzicami.
O godz. 17.00 - zebranie trójek klasowych.
O godz. 17.30 - zebrania z rodzicami uczniów klas I, II, III.
W godz. 17.50 - 19.00 - dyżur wszystkich nauczycieli.
Zapraszamy!