26.02.2017
Nasz Facebook

Mistrzostwa powiatu w Lidze Lekkoatletycznej.
Mistrzostwa powiatu w Lidze Lekkoatletycznej.Piętnastoosobowe reprezentacje szkół w kategorii dziewcząt i chłopców zmierzyły się w zawodach drużynowych jakimi jest liga lekkoatletyczna. Nasi chłopcy zajęli II miejsce zdobywając 1277 pkt, zaledwie 1 pkt zabrakło do złotego medalu. Dziewczęta również stanęły na podium zdobywając brązowy puchar.
Najważniejszą informacją jest jednak uzyskanie awansu naszych reprezentacji na zawody wojewódzkie, które zostaną rozegrane we Wrocławiu. Życzymy poprawienia wyników i udanych startów.
Konkurs plastycznyUWAGA: Konkurs plastyczny!

"Warto uczyć się języków obcych!"

Technika dowolna!
Prace należy składać do 28 września (poniedziałek) do gab. nr 10.
ZAPRASZAMY!
Konkurs Kreatywny
Konkurs KreatywnyZapraszamy do wzięcia udziału w Konkursach Kreatywnych wokół Europa-Miasta Gorlitz-Zgorzelec.
Temat 2015: KOŚCIOŁY
Poszukiwane są oryginalne prace w kategoriach:
„Malowanie i Rysowanie”,
„Prace ręczne”,
„Grafika komputerowa”.
Ostateczny termin nadsyłania prac to 5 listopada 2015r.
Do wygrania są nagrody rzeczowe (karty podarunkowe) o wartości łącznej 800 euro.
Opiekun konkursu: Elżbieta Kowalska

Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce
Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej AtletyceTegoroczne Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce odbyły się 16 i 17 września br. na boisku szkolnym.
Zainteresowani tym wydarzeniem oraz możliwością rywalizacji z rówieśnikami zmierzyli się w trzech konkurencjach:
- bieg na 100m,
- pchnięcie kulą,
- skok w dal.

Szczegółowe wyniki sportowej rywalizacji - czytaj więcej.
Fotorelacja - galeria.
Sprzątanie Świata 2015
Sprzątanie Świata 2015W naszym Gimnazjum ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata” odbyła się 18 września.
Tegoroczna edycja tej akcji odbyła się pod hasłem „WYPRAWA - POPRAWA”.
Przedsięwzięcie miało charakter symboliczny, podnoszący poziom wiedzy ekologicznej.
Uczniowie poszczególnych klas wraz z nauczycielami sprzątali wyznaczone wcześniej tereny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie naszego Gimnazjum oraz Park Paderewskiego.
Kilka zdjęć - Klik.
Szkolny tenis
SportW poniedziałek 28.09 na 7 lekcji o 13.30 odbędzie się pierwszy turniej szkolny w TENISIE STOŁOWYM.
ZAPRASZA: DARIUSZ KOŁODZIEJCZYK
Awans piłkarzy do Finału Powiatu.
Awans piłkarzy do Finału Powiatu. Siedem to ulubiona cyfra naszych piłkarzy, którzy w meczach o Mistrzostwo Miasta Zgorzelec pokonali 7:0 Gim 3 Zgorzelec, w finale Gim 2 Zgorzelec również 7:0.
Półfinał powiatu odbywał się w Pieńsku gdzie nasi zawodnicy w trzech meczach zdobyli aż 16! goli. Kolejno wygrywali spotkania z Gim Pieńsk 3:1, Gim Ruszów 9:4, Gim Węgliniec 4:0 czym przypieczętowali awans do finałowych rozgrywek.
Mistrzostwa Powiatu odbędą się na naszym "orliku" w dniu 05.10.2015 trzymamy kciuki i zapraszamy do kibicowania.
W reprezentacji zagrali Adam Kulas, Gracja Tran Than, Wojtek Brzoza, Tomasz Marcinkowski, Oskar Chojnacki, Sieczko Bartosz, Idzi Adrian. Opiekunem był Damian Kordasiewicz. Gratulujemy.