01.10.2016

Zawody wędkarskie
Zawody wędkarskieW sobotę 9 maja 2015 w kompleksie Pałacowo-Parkowym w Żarskiej Wsi odbyły się pierwsze międzygimnazjalne zawody wędkarskie zorganizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Nysy Łużyckiej.
Gimnazjum nr 1 pod opieką nauczyciela wf Marcina Piwarskiego reprezentowali : Konrad Wiśniewski kl. 3c, Wojciech Działakiewicz kl. 2d, Adam Chudzik kl. 2d.
Zawody wygrał uczeń Konrad Wiśniewski (3c), na drugim miejscu uplasował się Wojciech Działakiewicz (2d) .
Poza atrakcyjnymi nagrodami dla najlepszych wędkarzy , każdy uczestnik otrzymał upominek i dyplom uczestnictwa. Zawody zakończyły się pieczeniem kiełbasek na ognisku.
Zdjęcia w galerii.
Projekt "Transgraniczna Szkoła"
Projekt "Transgraniczna Szkoła"Nasze Gimnazjum we współpracy z Annen Augustum Gymnasium w Goerlitz realizuje projekt polsko-niemiecki „Transgraniczna Szkoła” .

Pierwsze spotkanie młodzieży miało miejsce w Domu Jakuba Boehme. Celem spotkania była integracja i wzajemne poznanie zespołu projektowego oraz przedstawienie tradycji polskich i niemieckich. Uczniowie brali udział w zabawach językowych i integracyjnych oraz przygotowali i zaprezentowali prezentacje multimedialne.

Drugie spotkanie odbyło się w ramach wycieczki do Szklarskiej Poręby. Program wycieczki przewidywał wędrówkę Szlakiem Walońskim do Chaty Izerskiej. Uczniowie mieli za zadanie opisać dwujęzycznie i sfotografować wskazane atrakcje turystyczne na kartach pracy. W oparciu o uzyskane informacje odbyły się dwujęzyczne warsztaty językowe, w trakcie których uczniowie pracowali nad stworzeniem i przedstawieniem prezentacji.
Zajrzyj do galerii.
Lekkoatleci startowali w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu.
Lekkoatleci startowali w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu.Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce odbyły się na stadionie miejskim w Zgorzelcu. Startowała w nich bardzo liczna reprezentacja naszej szkoły, która zdobyła w sumie dwanaście medali. Złote krążki zdobyli Sabina Hermuła w rzucie oszczepem, Łukasz Ferenc w biegu na 300 m ppł, Paweł Brodniak w biegu na 1000m. Srebrne medale zawisły na szyjach chłopcówi dziewcząt z sztafet szwedzkich Oliwia Sztulberg, Wiktoria Błaszczyk, Sabina Hermuła, Magda Żuberek, Daniel Chorbotowicza, Kamil Sokołowski,Łukasz Ferenc i Michał Żółtowski. Grzegorz Miłota w swoim pierwszym starcie zdobył również srebro w biegu na 300 m ppł a Kamil Sokołowski w skoku wzwyż.
Brąz wywalczyła Wiktoria Błaszczyk w biegu na 100 m ppł, Natalia Haławin w biegu na 1000m, Daniel Chorbotowicz w biegu na 110 m ppł oraz Oliwia Karasiewicz w skoku w dal. Sztafeta chłopców 4x100 m zajęła trzecie miejsce w składzie Dawid Dziekan, Szymon Stępień, Leon Żeleźniak i Adam Kulas wszyscy rok młodsi od pozostałych konkurentów co należy podkreślić. Wszystkim startującym gratulujemy udanego występu i życzymy powodzenia podczas następnych startów na mistrzostwach strefy jeleniogórskiej.
Zobacz w galerii.
WARSZTATY PLASTYCZNE
WARSZTATY PLASTYCZNEDnia 29 kwietnia 2015 r. w siedzibie Fundacji „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy” odbyła się cykliczna impreza, której celem jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych z uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Miasta Zgorzelec.
Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów było „Znaczenie miłości we współczesnym świecie”.
Efektem wspólnych działań były prace przepiękne prace plastyczne. Najlepszymi artystami w poszczególnych kategoriach okazali się przedstawiciele naszego gimnazjum!

I MIEJSCE w kategorii kolaż - Kinga Budzińska
I MIEJSCE w kategorii farba plakatowa – Małgorzata Barczyk
I MIEJSCE w kategorii pastel – Julia Czesnakowska
I MIEJSCE w kategorii wosk – Marcelina Korycka
I MIEJSCE w kategorii masa solna – Martyna Lubecka >
W warsztatach uczestniczyły następujące placówki:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu
Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu
Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Zgorzelcu
Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji „Niepełnosprawnym i Oczekującym Pomocy”
Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Zgorzelcu
Składamy serdeczne podziękowania na ręce Pana Sławomira Wojaczyńskiego Dyrektora Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zgorzelcu, za stworzenie nam niecodziennej możliwości obcowania z pięknem i integracji ze środowiskiem osób niepełnosprawnych, która nas bardzo ubogaciła.
Mistrzynie Zgorzelca,vice-powiatu
SportNasze dziewczęta 30 kwietnia na Orliku SP-2 Zgorzelec wywalczyły wspaniały sukces w piłce nożnej. Okazały się najlepsze w mieście oraz zajęły drugie miejsce w powiecie zgorzeleckim przegrywając w finale 0:1 z Pieńskiem.
op.Dariusz Kołodziejczyk
Majowe świętowanie

MAJOWE ŚWIĘTA
1 maja - Święto Pracy
2 maja - Święto Flagi
3 maja - Święto Konstytucji

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 MajaNa pierwsze majowe dni przypadają trzy państwowe święta: 1 Maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 Maja - Święto Flagi Narodowej oraz, najważniejsze z nich, Święto Konstytucji 3 Maja.

Z okazji tego najważniejszego święta odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez p. Ewę Baszak wraz z uczniami klasy 2d. Uczniowie wtopieni w barwy bieli i czerwieni, zaprosili nas na szybką lekcję historii, podczas której wyjaśnili nam znaczenie Konstytucji 3 Maja w naszym kraju na przestrzeni minionych lat.
Oprawę muzyczno-wokalną i dekoracje przygotowała p. Elżbieta Kowalska oraz p. Ewa Żemełka wraz ze szkolną grupą wokalną.
W świątecznym nastroju udaliśmy ostatnie w tym dniu lekcje, aby wkrótce cieszyć się majowym weekendem.
Zobacz zdjęcia - klik.