01.10.2014
Deklaracja
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

Sportowe wspomnienia z wakacji.
Sportowe wspomnienia z wakacji.Uczniowie klas sportowych naszego gimnazjum podczas wakacji przebywali na zgrupowaniach sportowych w Pucku i Poznaniu. Puck gościł głównie młodych adeptów lekkiej atletyki na "Sportowych wakacjach" organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.
W Poznaniu przebywali uczniowie, którzy zakwalifikowali się do kadry Dolnego Śląska młodzików.
Podczas ciężkiej pracy i szlifowania formy do sezonu jesiennego korzystali również z wielu atrakcji zorganizowanych podczas pobytu.
Wielką niespodzianką w Poznaniu okazało się spotkanie z tegorocznym Mistrzem Świata z Moskwy w rzucie młotem Pawłem Fajdkiem oraz Mistrzem Olimpijskim i dwukrotnym Mistrzem Świata w tej samej konkurencji Szymonem Ziółkowskim.
W zbliżających się zawodach w nowym roku szkolnym życzymy wielu medali i sukcesów. Pamiątkowe zdjęcia z pobytu można obejrzeć w zakładce Galeria.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/201402 września 2013 r. w Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor – Wioletta Kościukiewicz. Powitała uczniów naszego Gimnazjum, a szczególnie gorąco tych, którzy rozpoczęli naukę w klasach pierwszych.
Ciepłe słowa do uczniów skierowały również obecne na uroczystości: Pani Mariola Radzik – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Zgorzelec oraz pani Magdalena Majewska – Przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum nr 1.
Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Uczniowski, a poprowadziła ją jego przewodnicząca – Natalia Darłak.
Po uroczystości odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami.

Życzenia Minister Edukacji Narodowej

List Minister Sportu i Turystyki

Życzenia na nowy rok szkolny

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą. Niech szkoła będzie dla Was miejscem rozwoju własnych uzdolnień i zainteresowań, jak również radości i wielu przyjaźni.
Nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia.
Rodzicom zaś życzymy, by nowy rok szkolny przyniósł wiele nadziei związanych z przyszłością swoich dzieci.

Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 02 września 2013 roku o godz. 10.00.

Klasy I - zbiórka uczniów o godz. 9.50 w holu szkoły (parter).
Klasy II i III - zbiórka uczniów na płycie boiska.

Po uroczystym apelu odbędą się spotkania poszczególnych klas z wychowawcami w gabinetach lekcyjnych:
klasa 1 a - gab. nr 14 ; klasa 1 b - gab. nr 26 ; klasa 1 c - gab. nr 9 ; klasa 1 d - gab. nr 19
klasa 2 a - gab. nr 5 ; klasa 2 b - gab. nr 27 ; klasa 2 c - gab. nr 7 ; klasa 2 d - gab. nr 18 ; klasa 2 e - gab. nr 10
klasa 3 a - gab. nr 15 ; klasa 3 b - gab. nr 34 ; klasa 3 c - gab. nr 17 ; klasa 3 d - gab. nr 29 ; klasa 3 e - gab. nr 28
Wakacje!!!
Już szkolny rok skończony,
już biją wakacji dzwony.
Już upragnione wakacje
i kwitną już akacje.

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Gimnazjum oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę.
Życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013W dniu 28 czerwca 2013 roku w szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 połączone z pożegnaniem klas trzecich. W uroczystości zakończenia roku szkolnego wziął udział Pan Radosław Baranowski - zastępca Burmistrza Miasta Zgorzelec.
Relacja foto - galeria.
Akcja Charytatywna "MOTYLE"
Akcja Charytatywna "MOTYLE"W popołudniowy czwartek (13 czerwca br.) Mieszkańcy Miasta i Powiatu Zgorzeleckiego uczestniczyli w Akcji Charytatywnej „Motyle”, której celem była zbiórka środków z przeznaczeniem na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji dzieci – ze szczególnym uwzględnieniem choroby nowotworowej. Zebrane środki w kwocie

2 031,40 złotych

zostały przekazane dla uczniów zmagających się z chorobą nowotworową z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Zgorzelcu – Kacpra i Mateusza (przekazane na konto bankowe Oddziału Rejonowego PCK w Zgorzelcu).