21.10.2014
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

Wyniki współzawodnictwa szkół i powiatów Dolnego Śląska
Wyniki współzawodnictwa szkół i powiatów Dolnego ŚląskaSzkolny Związek Sportowy " Dolny Śląsk " we Wrocławiu przedstawił wyniki współzawodnictwa sportowego szkół Dolnego Śląska oraz współzawodnictwa powiatów za rok szkolny 2012/2013.
Gimnazjum Nr 1 Zgorzelcu zajęło w tej rywalizacji czwarte miejsce ( na 334 szkoły).
Gratulujemy i dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Szczegółowa klasyfikacja współzawodnictwa -Link
Interdyscyplinarna lekcja w MDK Zgorzelec
Interdyscyplinarna lekcja w MDK ZgorzelecKształcenie interdyscyplinarne z wykorzystaniem dramy w klasie dwujęzycznej z językiem angielskim.
Uczniowie z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Zgorzelcu wzięli udział w XVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki. Zaprezentowali lekcję na temat : Pierwiastki chemiczne - tablica Mendelejewa. Wiedzę z chemii zdobyli pod kierunkiem nauczyciela przedmiotu, Magdy Drozdowskiej – Romanowskiej. Język angielski doskonalili poprzez wykorzystanie informacji o pierwiastkach w tym języku. Poprawnej artykulacji uczyli się od nauczyciela języka angielskiego, Anny Rogalewicz – Gałuckiej. Sceniczną ekspresję ćwiczyli pod okiem nauczyciela zajęć artystycznych, Bożeny Blansjaar. Rekwizyty wykonała wraz z młodzieżą pani Elżbieta Kowalska, nauczyciel zajęć artystycznych.
Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i współpracę. Oto nazwiska aktorów: Tomasz Pikor, Mateusz Fajkowski, Karolina Taboła, Kamil Bermes, Julia Meller, Wiktoria Wąchalska, Wiktoria Domańska, Gabriela Koczwara, Kamil Koperek, Kamil Sokołowski, Sabina Hermuła, Damian Stefaniak, Natalia Owczarek, Agata Bobrowska, Paulina Kopiejek, Nikola Kasprzak.

Jak wyglądały przygotowania i przebieg lekcji - zobacz w galerii.
Wycieczka na Brueghlów
Wycieczka na BrueghlówTlumy ludzi, którzy jeszcze nie zdołali obejrzeć, wartej 60 milionów euro, wystawy dzieł malarzy flamandzkich pt. „Rodzina Brueghlów” w Pałacu Królewskim we Wrocławiu, odwiedziły galerię w minioną sobotę 21.09.2013r. Wśród nich uczniowie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Zgorzelcu.
Nie było możliwości zwiedzania wystawy z przewodnikiem, ponieważ wszystkie grupowe wejścia zostały wyprzedane do 30 września. Ale to nie był problem dla nauczycieli gimnazjum. Sami przygotowali lekcję muzealną, w której każdy uczeń uczestniczył we własnym tempie, według wcześniej przygotowanych kart pracy. Zostały one opracowane przez pracowników muzeum i udostępnione przez nich oraz pana Pawła Nowaka z DODN we Wrocławiu.
Krótka fotorelacja - galeria.
Fezie zimowe - zimowisko
Fezie zimowe - zimowiskoZapraszamy na 8-dniowy wyjazd rekreacyjno – narciarski w Tatry (Murzasichle – 5 km od Zakopanego)
W ofercie m. in. (w cenie):
• Codziennie jazda na nartach, lub desce
• Aquapark w Zakopanem
• Ognisko
• Kulig
• Opieka instruktorska
• Przejazd autokarem (autokar do dyspozycji na miejscu)
• 3 posiłki dziennie
• Wyjazd organizowany przez nauczycieli Gimnazjum nr 1
• MAX 40 OSÓB
ZAPISY DO KOŃCA WRZEŚNIA - CENA: 1.100 zł
Zapisy i dodatkowe informacje u nauczycieli wych. fizycznego - Damian Kordasiewicz, Artur Ziemba
NAKRĘĆ się na WYBORY!

Dlaczego wybory do Parlamentu Europejskiego są ważne i warto w nich uczestniczyć? Jak zachęcić Polaków do głosowania? Przedstawicielstwo KE w Polsce zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Nakręć się na wybory!” Przygotujcie krótki film, który przekona niezdecydowanych do oddania swojego głosu w eurowyborach 2014. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – smartfony i tablety! Prace można nadsyłać do 30 listopada br.

Więcej informacji u p. Andrzeja Kozaka – gab. 8.
Sportowe wspomnienia z wakacji.
Sportowe wspomnienia z wakacji.Uczniowie klas sportowych naszego gimnazjum podczas wakacji przebywali na zgrupowaniach sportowych w Pucku i Poznaniu. Puck gościł głównie młodych adeptów lekkiej atletyki na "Sportowych wakacjach" organizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.
W Poznaniu przebywali uczniowie, którzy zakwalifikowali się do kadry Dolnego Śląska młodzików.
Podczas ciężkiej pracy i szlifowania formy do sezonu jesiennego korzystali również z wielu atrakcji zorganizowanych podczas pobytu.
Wielką niespodzianką w Poznaniu okazało się spotkanie z tegorocznym Mistrzem Świata z Moskwy w rzucie młotem Pawłem Fajdkiem oraz Mistrzem Olimpijskim i dwukrotnym Mistrzem Świata w tej samej konkurencji Szymonem Ziółkowskim.
W zbliżających się zawodach w nowym roku szkolnym życzymy wielu medali i sukcesów. Pamiątkowe zdjęcia z pobytu można obejrzeć w zakładce Galeria.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/201402 września 2013 r. w Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor – Wioletta Kościukiewicz. Powitała uczniów naszego Gimnazjum, a szczególnie gorąco tych, którzy rozpoczęli naukę w klasach pierwszych.
Ciepłe słowa do uczniów skierowały również obecne na uroczystości: Pani Mariola Radzik – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Zgorzelec oraz pani Magdalena Majewska – Przewodnicząca Rady Rodziców Gimnazjum nr 1.
Uroczystość została przygotowana przez Samorząd Uczniowski, a poprowadziła ją jego przewodnicząca – Natalia Darłak.
Po uroczystości odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami.

Życzenia Minister Edukacji Narodowej

List Minister Sportu i Turystyki